Ви є тут

Як купити вогнепальну зброю в Україні

Тир Динамо, Глок, Glock

Почнемо здалеку: для чого потрібна вогнепальна зброя пересічному українцю? Ще рік назад я відповідь на це питання не мав, цікавість зброєю була, але витрачати на це кошти (досить значні, як на мене) я не був готовий. Станом на зараз я трохи жалкую що не купив щось на зразок Форт-205 рік назад.

В моїй свідомості все змінилось під час Євромайдану. Новини про побиття студентів, напади на Автомайдан, розстріли на Інститутській чітко дали зрозуміти, що тільки озброєне суспільство здатне "стримувати" владу в конституційному руслі. На цьому етапі захотілось придбати помпову рушницю 12 калібру. А потім анексія Криму, сепаратисти на сході, неприхована російська агресія - і тут вже дробовика недостатньо, потрібен нарізний карабін.

Яка зброя доступна пересічному українцю?

Нажаль, за 23 роки незалежності, наші депутати не спромоглись прийняти закон про зброю. На данний момент за все відповідає МВС і їх наказ №622 (Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів). Це означає, що міністр внутрішніх справ має одноосібний вплив на зміст цього документу. Тому так легко вводились різноманітні обмеження (Захарченко, наприклад, обмежив місткість магазинів у напівавтоматичних карабінів до 10 патронів).

Для пересічного громадянина доступна ТІЛЬКИ мисливська довгоствольна не автоматична вогнепальна зброя, як нарізна так і гладкоствольна. Це означає, що без проблем можна купити як "двостволку", помпу чи напівавтоматичний гладкоствол, так і нарізний "болтовик" чи напівавтоматичний (цивільний) карабін.

Зброяр Z-15 AR-подібна гвинтівка відчизняного виробника

Нажаль, короткоствольна вогнепальна зброя (пістолети, револьвери) поки ще не є загальнодоступною. Умовним виключенням є "травмати", але навіть їх можуть собі дозволити тільки окремі категорії населення (судді, адвокати, журналісти...). Є надія що буде прийнято закон про зброю і всі будуть рівні в праві захищати себе, в тому числі і бойовим "короткостволом".

Яка процедура купівлі зброї?

Отримання дозволу на купівлю ("зеленка")

Дозвіл на придбання мисливської вогнепальної нарізної зброї "зеленка"

Питання по зброї вирішуються в дозвільній системі за місцем проживання (для гладкоствольної вогнепальної зброї) чи в обласній дозвільній (для нарізної).

Перелік документів для одержання дозволу на придбання, згідно з пунктом 12.2. Наказу №622:

 1. заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім'я керівника органу внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
 2. заповнена картка-заява (додаток 13);
 3. медична довідка (крім охолощеної зброї);
 4. довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування (крім охолощеної зброї);
 5. платіжний документ (квитанція) (9 грн; 18 грн; 36,90 грн);
 6. копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України.

Таким чином, потрібно оформити медичну довідку (форма 127/о) та довідку про вивчення матеріальної частини зброї, прихопити копію паспорта та іти в дозвільну систему. Також хочу наголосити: спец-перевірка (довідка про відсутність судимості) чи рапорт участкового наказом не передбачено. Про це в дозвільній системі забувають і пробують нав'язати додаткові складнощі. Нагадуємо про діючий наказ і посилаємо на три букви (в сад, а не те про що ви подумали).

Після подання документів у дозвільну чекаємо 1 місяць (часто - менше) і отримуємо дозвіл на купівлю. Якщо дозвільна затягує видачу дозволу - скарга (а не хабар) стимулює "слуг народу" до активнішої і продукривнішої роботи.

Медичну довідку (форма 127/о) можна зробити:

 • в державній поліклініці (потрібні сертифікати від нарколога і психіатра) або
 • в комерційній, типу "Медичні довідки"

Я робив в комерційній - дуже швидко і зручно.

Довідку про вивчення матеріальної в Києві можна отримати:

Процедура така: приїжджаєте і записуєтесь на здачу екзамену та отримуєте методичку. Вивчаєте методичку та приїжджаєте на здачу екзамену в назначений день. Методичка не складна, але часто неактуальна.

Купівля вогнепальної зброї

Тут все просто - з дозволом в руках йдемо в магазин і купуєм.  Не зайвим буде під час купівлі зброї придбати до неї і засоби чищення, чохол та патрони (а ще сейф, якщо ви його не купили завчасно).

При купівлі по оголошенню принцип майже такий:

 1. зустрічаєшся з продавцем і оцінюєш стан зброї
 2. у продавця має бути направлення на продаж
 3. йдеш в будь-який магазин і там проводимо процедуру купівлі

Реєстрація вогнепальної зброї

Після купівлі зброї веземо її додому в сейф, а документи в дозвільну на реєстрацію (для цього в нас є законних 10 днів). Згідно з пунктом 12.5. Наказу №622, для   одержання  дозволу  на  зберігання  та  носіння мисливської    вогнепальної   зброї  до  органів внутрішніх справ подаються:

 1. заява  щодо  видачі дозволу на зберігання та носіння зброї на ім'я керівника органу внутрішніх справ;
 2. дві фотокартки розміром 3 х 4 см;
 3. дублікат  дозволу  з  відміткою  магазину  про  продаж зброї;
 4. платіжний   документ   (квитанція) (точно не пам'ятаю, здається близько 80 грн).

Також  власник  зброї  пред’являє  договір  страхування. Краще зняти копії страхового полісу, бо часто наша дозвільна бідна на ксерокси.

Термін реєстрації може бути до 30 календарних днів, але в основному менше. Нажаль, не передбачено нормальної процедури інформування власників про готовність дозволу. Подзовнити і запитати теж не завжди виходить. Тому, найкраще приїжджати періодично. Але це не завжди зручно, адже обласна дозвільна (для нарізної вогнепальної зброї) може знаходиться далеко від вас.

Що робити власнику зброї

Сам факт наявності зброї не робить вас вмілим стрілком, як не робить з вас музиканта наявність скрипки. Тому, в першу чергу, кожному власнику зброї потрібно систематично тренуватися. Для цього не достатньо просто ходити в тир для стрільби по паперовим мішеням. Рекомендую сходити на тренінг типу "Тактичний гладкоствол" або "Тактична гвинтівка".

Не зайвим буде долучитись до Української асоціації власників зброї - спільнота, що активно лобіює прийняття Закону України "Про цивільну зброю і боєприпаси".

Полювання. Я, поки ще, не мисливець. Тому цей момент залишається не розкритим і для мене.

Tags: 

Додати коментар

Filtered HTML

 • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Plain text

 • HTML теґи не відображаються
 • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
 • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Ви людина?
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

(c) sheremet.org 2009-2015 Powered by RuBlin Team