Ви є тут

Про наболівше. Зброя

Єва в тирі

На тлі гучних заяв наших політиків про "суспільство не готове", " у нас війна", "не на часі" і тому подібне я вирішив накидати цей допис. В ньому викладу всі свої думки, які давно крутились в голові та все якось руки не доходили.

Про петицію

Не так давно був створений ресурс для подання петицій на розгляд Президенту України. Майже одразу пан Георгій Учайкін створив петицію Законодавчо затвердити право громадян України на захист, яка першою набрала необхідних 25 тис підписів менше ніж за тиждень. Зупинили приймати підписи під петицією на позначці 36244 підписавших.

Які ще потрібні докази, що це головна вимога суспільства?

Про соціологію

Виявляється, це ніякий не аргумент. Бо пан Порошенко вважає, що соціологічне дослідження важливіше за петицію. Це соціологічне дослідження  від фонду Демократичні ініціативи залучило трохи більше 2 тисяч респондентів. Петицію ж підписало понад 30 тисяч людей.

Питання в соцдослідженні ставилось так:

Як Ви ставитеся до пропозиції дозволити вільний продаж зброї громадянам

Гарно питання підібрано, професійно. Не дивно що результати відповідні.

Про іншу петицію

Добре, повернемось до петицій. Невже ніхто не здогадався (адже пані Бекешкіна щиро вважає що більшість не підтримує зброю) створити альтернативну петицію про заборону вогнепальної зброї? Швидкий пошук по сайту знайшов дуже багато таких петицій. Але найбільш підписувана ледь набрала 250 підписів:

Можливо, противників зброї (гоплофобів) не так багато, як вважає Бекешкіна?

Про деяких "госпідарів" (© Д.Яневський)

Є реакція політиків на природнє бажання людей жити в безпеці. Але деякі особи реагують не надто логічно. Так, УАВЗ відправляв анкети з відповідними питаннями всім депутатам. Їх відповіді оцінює спільнота. Досить багато депутатів поділяють думку, що громадяни України мають отримати законодавче право захищати власне життя за допомогою вогнепальної зброї.

Проте є і інші. Яскравий приклад - колишній журналіст, а нині депутат від БПП С.Лещенко:

Це як розуміти? Народний депутат, законотворець, виступає проти "надання законодавчого статусу"? Тобто зброя є, а закон не потрібен? Сергію, я розчарований. Іноді краще жувати...

Ще є пани А.Тетерук і Д.Тимчук від НФ. Тетерук в анкеті теж начебто підтримує право на захист, але за законопроект голосувати не обіцяє. Тимчук же і підтримує право і обіцяє голосувати. А зараз їх реакція на петицію.

А.Тетерук:

Я позитивно ставлюся до того, щоб кожен свідомий громадянин мав законодавче право на володіння зброєю. Але в той же час вважаю, що на тлі бойових дій і подій, які відбуваються всередині країни, суспільство не готове до цього.

Д.Тимчук:

Я прихильник того, щоб громадяни мали право на купівлю та володіння вогнепальною зброєю без права відкритого носіння.
У той же час розглядати це питання в країні, в якій йде війна, м'яко кажучи, недоречно. Якщо ми зараз відкриваємо можливість вільного володіння зброєю, то цим скористаються не тільки патріоти. У нас немає можливості перевірити кожного громадянина на вірність Україні.


І це люди, з нагородною зброєю! Наче серйозні, дорослі дядьки, а таке кажуть... Хіба на тлі бойових дій суспільство не знаходиться в більшій небезпеці, ніж у мирний час? Хіба наявність (чи відсутність) короткоствольної зброї впливає на територіальну цілісність? Чи може народні обранці не знають що зараз (без закону, пане Лещенко) кожен (психічно здоровий, пройшовши процедуру) може придбати як це:

чи це:

так і це:

І навіть це:

P.S. Звернення до гоплофобів

У всіх хто проти хочеться спитати тільки одне: ви хоч законопроект 1135-1 читали? Аби читали, то знали б що:

 • немає жодного слова про "вільний продаж" і т.д.,
 • процедура отримання ліцензії суттєво ускладнюється - потрібно пройти курси і здати екзамен (зараз це лише на папері),
 • ліквідовується корупція в дозвільній системі МВС,
 • автоматична зброя так і залишається забороненою

Ось невеличка інфографіка, щоби було зрозуміло:

І якщо вже відповідати на найболючіше питання - раптом зброю зареєструє псих-маніак - то це стосується не закону, а корупції при проходженні медкомісії (а в законі передбачена відповідальність лікарів) і при видачі дозволу. Да і навряд чи маніак буде стріляти із зареєстрованої зброї.

P.P.S. Звернення до соціологів

До соціологів загалом, і пані Бекешкіной зокрема у мене тільки одне прохання: не запитуйте про вільний продаж зброї. Ніхто і близько цього не хоче! Ні Учайкін, ні я, ні будь хто із законослухняних громадян. Для різноманітності пропоную ось таке питання

У випадку загрози вашому (чи вашим близьким) життю з боку злочинців що ви оберете:

 • телефонувати 102
 • захищатися підручними засобами (все рівно посадять)
 • вогнепальна зброя (+ навики застосування)

P.P.P.S. Звернення до Президента

Під час підготовки цього матеріалу стала відома відповідь Порошенка на петицію:

Указом Президента України від 3 березня 2015 року № 119 утворено Конституційну Комісію, яка працює у складі трьох робочих груп, що розробляють зміни до Конституції України за пріоритетними напрямами реформування – децентралізація, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційне регулювання прав, свобод і обов'язків людини та громадянина.
Для забезпечення ґрунтовного та всебічного розгляду відповідної конституційної пропозиції я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана ініціювати скликання засідання робочої групи Конституційної Комісії з прав, свобод та обов'язків людини і громадянина із залученням до цієї роботи автора електронної петиції, представників різних політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів.
Стосовно вимоги щодо негайного ухвалення Закону України "Про цивільну зброю і боєприпаси" (реєстр. № 1135-1 від 5 лютого 2015 року) повідомляю, що прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України (пункт 3 частини першої статті 85 Конституції України).

Бажаємо пану Учайкіну плідної співпраці в робочій групі Конституційної Комісії. А пану Президенту, який "вчасно" відповів на петицію, хочеться нагадати, що хоч і не він приймає закони (дійсно, це обов'язок депутатів), але також має право законодавчої ініціативи (Ст 93 Конституції України). І всі ми знаємо приклади, коли президентські законопроекти швиденько голосуються (навіть без обговорення, навіщо той регламент). А законопроект 1135-1 застряг в комітетах. Чомусь. Чому?


Дякую всім хто дочитав до кінця.

З повагою, Руслан та Оленка Шеремет.

Tags: 

Додати коментар

Filtered HTML

 • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Plain text

 • HTML теґи не відображаються
 • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
 • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Ви людина?
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

(c) sheremet.org 2009-2015 Powered by RuBlin Team