Ви є тут

Фізик-ядерник Олександр Харченко стверджує, що йому вдалося побувати в майбутньому

Майбутнє України

Журналісти записали розповідь вченого, використовуючи поліграф - детектор брехні. А після цього довго сперечалися - чи потрібно ділитися почутим ...

Передісторія

З цією людиною ми познайомилися ще в 2007 році в аеропорту Шарль-де-Голль у Франції. З товаришем з «5 каналу», через помилку Air France, ми були змушені "вбивати" 23 години на транзитному аеропорту Парижа. Почасти від нудьги, почасти - від революційного настрою вирішили влаштувати французам акцію протесту. Позичили у темношкірого прибиральника картон. Мила дівчина біля стійки реєстрації поділилася скотчем і маркерами. Через годину у нас був довжелезний транспарант-інфографіка, причому французькою мовою. Він ставив під сумнів легендарне «Свобода. Рівність. Братство», ілюструючи страждання транзитних пасажирів без "шенгену".

Закінчився протест в підвалі аеропорту. Туди нас обманом заманила місцева поліція. Добре, що ми встигли скинути смс колегам в Києві. Через пару годин з «полону» нас визволив тодішній радник українського посла у Франції Дмитро Свистков. Ми провели затишну ніч з вином і видом на Ейфелеву вежу в посольстві. А наступного дня гордо реєструвалися на виліт в тому ж аеропорту. Несподівано до нас підійшов один з пасажирів - худющий, з розпатланим волоссям і палаючими, як у Ейнштейна, очима. Він сказав, що ми молодці. Про наші пригоди йому повідала дружина, що побачила сюжет в Києві, в теленовинах. За її описом він нас і ідентифікував.

З новим знайомим ми спілкувалися всю дорогу - до самого центру Києва, куди він нас підкинув з Борисполя. Виявилося, Олександр Харченко - фізик-ядерник. Наскільки ми змогли зрозуміти своїми мізками не фізиків, все життя він присвятив розгадування таємниці самоорганізації атомів на поверхні молекули. За контрактом вчений постійно виїжджав у Францію - на один зі світових ядерних центрів. Потім повертався до Києва, на зароблені в Парижі гроші займався в Україні наукою в своє задоволення. Так багато про цю людину ми розповідаємо тому, що він втягнув наше бюро журналістських розслідувань в найбільш захоплюючу історію з усіх, що коли-небудь з нами відбувалися. Десять днів тому Олександр подзвонив і запропонував зустрітися. Після цієї розмови в кафе на Ярославом Валу ми зустрічалися ще двічі. Причому провели разом не одну годину. Спочатку в редакції, потім - у компанії, що надає послуги поліграфа (детектора брехні).

Фізик-ядерник стверджує (і детектор вважає, що він говорить правду), що на Різдво йому вдалося потрапити в майбутнє. Він намалював нам формулу, що дозволила порушити закон збереження імпульсу. Чесно кажучи, ми так і не зрозуміли його суть, а формулу в 13 рядках зрозуміти навіть не намагалися. Але розповіддю вченого (після довгих дебатів у київській редакції і за рішенням головреда газети) ми вирішили поділитися. Далі уривки записаної нами зустрічі.


 - В якому, Ви кажете, році "були"?

 - У 2028-ому. Теж вночі 7-го січня.

 - А де?

 - Я опинився на Проспекті науки, де і моя лабораторія. Правда, вже ані лабораторії, ані проспекту немає. Наскільки я зрозумів, все місто перебудовують. Точніше, міста. Якщо вірити повідомленням тодішніх медіа, вся країна – велике будівництво.

 - Чому? Війна була?

 - Ні, це загальнодержавна програма. Вона називається "Садок вишневий". (Журналіст по темі правосуддя хмикає). Всю країну перебудовують на міста-сади. Наскільки я зрозумів, за основу взяли проект англійського утопіста XIX століття Ебінезера Говарда.

 - А правлять нами інопланетяни?

 - Голову уряду звати Кареш Пуман Арайян, якщо я не помиляюся. Він австралієць. Все страшенно змінилося. Уряд Україна підбирає по всьому світу – через рекрутингові агенції. Укладається контракт з чіткими зобов'язаннями. В уряді лише один українець – міністр оборони. Він, до речі, опікується і наукою. Ми наче стаємо світовим лідером в освоєнні космосу. Власне, міністр-колишній керівник космічного спецназу.

 - Еее... А країна хоча б Україна називається? Чи нас окупували австралійці?

 - Русь (із абсолютно серйозним виглядом відповідає фізик). Мова – українська, столиця – Київ, і герб – тризуб, але все інше! Ми справді рвемося в світові лідери. Насамперед через прорив науки. До країни переїжджають тисячі вчених з усього світу. Ерік Корнел, Вольфганг Кеттерле, Джордж Смут, Андрей Гейм живуть зараз в містечку Геніїв. Як я зрозумів, це в районі нинішньої Татарки. А якби Ви бачили фото їхнього Інституту фізики!

 - Почекайте. Давайте по порядку. Опишіть, як там люди живуть. Як вдягаються, які в них будинки, чим займаються?

 - Головна зміна – якраз оці міста-сади. Я про них годину читав. Я насправді людей майже не бачив, бо була Різдвяна ніч. Я дійшов до центру містечка і побачив там інформаційний стенд. Він щось на кшталт сучасного лайт-боксу. А насправді це великий інтерактивний екран. Доторкаєшся і можна все дізнатися – це як вулична електронна бібліотека. Я читав цей лайт-бокс три години! Приїхав міліціонер на велосипеді, запитав, як мої справи і побажав щасливого Різдва.
Що я вичитав про міста-сади. Суспільство дійшло висновку, що наш нинішній спосіб проживання в великих містах підриває здоров'я, економічно затратний і руйнує нормальні зв'язки між людьми. Тому всі населені пункти вирішено перебудувати в міста-сади. Головний їхній принцип – розмір. Не більше тридцяти тисяч людей, які переважно знайомі між собою, самі керують і доглядають за своїм містом. Туди навіть державна поліція не має права зайти без офіційного виклику місцевим дільничним. Його, до речі, обирають.

 - А як виглядають ці міста-сади?

 - Як кола. В центрі – центральна площа за принципом давньогрецької агори. Там городяни збираються на дебати перед місцевими референдумами, виборами (які там постійно).
Навколо цієї площі – школи, включно зі школами здоров'я. Це в них так поліклініки називаються. Арт-центр. Офіс дільничного, до речі. Басейн, який одночасно є зимовим садом і музеєм науки. Там заняття для дітлахів з метою виявлення майбутніх науковців.

 - А навколо центру?

 - Кільце лісу чи парку. Через нього йдуть доріжки, скоріше, стежки. На машині на центральну площу проїхати не можна. Лише на велосипедах. В цьому основна ідея міста-сада – не користуватися машинами. Ними їздять лише між містами. І то все менше. В основному наземним метро.

 - Добре. Центральна площа зі школами, лікарнями та басейном, потім кільце лісу, а далі?

 - Далі по кільцю ж йдуть житлові будинки. В один, два, рідко – в три поверхи. Від багатоповерхівок вирішено відмовитися. Точніше, запроваджено велике мито за їхнє будівництво, та податок на проживання в будинках більше за два поверхи. З кожним поверхом цей податок збільшується, тому в високих будинках ніхто не хоче жити.
Двоповерховий будинок – тепер найчастіший варіант. Цікаво, що готові місця під них продаються так, щоб поруч жили люди з різними доходами. Щоб не утворювалися "бідні" і "багаті" райони. Що там робиться з економікою, це окрема історія! Заборонені відсотки в банках і гроші не використовуються як засіб збагачення. Заможні люди тепер багаті картинами, скульптурами, меценатством.

 - І живуть поруч з бідняками?

 - Та їх там начебто не залишилося особливо. Але люди з різними доходами справді живуть поруч. І ворогують хіба що через огірки.

 - Що?!!!

 - Страшенно популярним стало особисте вирощування фруктів чи овочів. Є національний шоу-конкурс. Є змагання між будинками. Переможців нагороджують та дають знижки. Вважається, що процес вирощування чого своїми руками є незамінним таїнством для людини.

 - А найкращого капустовода країни не Азаров звати?

 - Про долю нинішнього уряду я Вам не хочу розповідати.

 - Добре, що навколо кільця житлових будинків?

 - Ще одне кільце лісу і потім кільце офісів. Воно останнє в такому місті. До нього теж дістаються пішки чи на велосипедах. Виходить, що до центру йдуть по громадських, культурних та освітніх справах, а до окраїн – в офіси. Вони бувають хмарочосами.

 - А далі?

 - А далі – метро та траси до інших міст-садів. Фактично всі люди живуть в таких містечках по 30 тисяч.

 - А з нинішніми містами що?

 - Історичні центри віддали під музеї, університети, театри, галереї. Все інше – руйнують, щоб збудувати міста-сади або відновити поля та ліси. В Києві зараз Либідь, Почайну та інші річки відновлюють!


Наш гість зараз продовжує досліди з порушенням закону збереження імпульсу. І по пам'яті записує все прочитане їм на тому вуличному лайт-боксі. Якщо вам цікаво, ми будемо і далі друкувати його розповіді про те, як українці навчилися контролювати владу, як зробили нормальну міліцію, що сталося з банками і чому так багато москвичів в Чернігові і ньюйоркців - у Вінниці. Повідомте нам за адресою: telegraf@privatka.poltava.ua або вул. Шевченка, 50-А, редакція газети «Кременчуцький Телеграф».

Наступна частина, про чиновників майбутнього читайте тут.

Автор: Єгор Соболєв, бюро журналістських розслідувань «Свідомо», для «Кременчуцького Телеграфу»
Джерело: http://www.telegraf.in.ua/popular/2013/03/20/fizik-yaderschik-aleksandr-harchenko-utverzhdaet-chto-emu-udalos-pobyvat-v-buduschem_10028368.html

Коментарі

Йо! Мені щось подібне снилося.

не знаю, что это за хрень, и кто ее придумал, но я уже несколько лет, как переехал жить в Карпаты, строю в голове этот мир. и сейчас он,- это моя программа развития Украины после референдума по моему плану, к которому я уже 2 месяца призываю людей.мне понравилось.может моя идея и мой план когда-то и победит.удивительно.

Схоже вченому зірвало дах від проекту Венера.А що до подорожей в часі, то Стівен Хокинг чітко пояснив, чому це не можливо.

От би й нашій владі так дах зірвало!

Іван Єфремов. "Туманність Андромеди". Роман.

Поживемо - побачимо... За останні десятиліття цивілізація недалеко розвинула образ життя людства ... Ймовірність таких змін за 14 років звичайно існує, але... :) Життя покаже 

Нє, ну а шо, неправда?

Мені здається чоловік просто навчився обманювати детектор брехні. Тобто заставив себе вірити у це що говорить і для нього це реальність.

Це досить логічне пояснення, чому ні?

Але ж суть не в цьому. Як на мене, не важливо звідки такі прогнози майбутнього у нього (хай навіть приснились). Головне що все це не складно реалізувати, якщо маємо бажання - все в наших руках.

за 20 лет таких коренных изменений быть не может. особенно в сознании человека

Я вірю в таке прекрасне наше майбутнє. Варіанти можуть бути. Але міста-сади -це міста наших предків(може, то ми були). Я будую хату за містом. Вона кругла.Про таку хату мені снилося багато разів і на протязі довгого періоду. Я зроблю аквапоніку (замкнутий цикл вирощування риб і городини) . І якщо мені вдастся запалити цією ідеєю хоч 10 людей, буду вважати свою місію на землі виконаною. Ця ідея може забезчити Україну екологічно чистою і дешевою їжею за дуже короткий строк (1-2 роки).А у інших людей - якісь інші чудові ідеї. Отак разом все можно побудувати. Лиш треба встановити правління громад. Ніхто не буде ні в кого красти гроші. А ми є дуже багата країна.З НОвим Щасливим роком вітаю всіх Українців!Слава Україні!е

Запалила,Ольго! :)) Як вас найти? Мій mail на цьому сайті.Хочеться з вами поспілкуватися.Дякую.

A u menja est zananija o premakulture i argoforestry! Zivu ne na Ukraine, no lejeju plan pomoshi mojej strane! Kak s vami svjazatsja? 

Не хочеться втратити Ваш досв1д. Де спостер1гати?

гарно, гарно...цікаво які професії тоді будуть затребувані)..зміни можуть відбутися, бо, як відомо, еволюція відбувається не планомірно а скачками

В дядька шизофренія. Тому й детектор не виявляє неправди. Але його фантазії дійсно прекрасні і корисні. Тільки це утопії, поки що.

Все може бути. Але чи ви лікар, щоби ставити діагноз?

в свое время Николу Тесла тоже,может быть,считали некоторые люди шизофреником,а его знаниями пользуются наши современники

Sobitia na majdane sejcas eto preschestvije "Bolshoj Chistki", ne tak li.Gde najti prodolzenija raskazov etogo zamechatelnogo uchenogo?? 

От таке відчуття, що дійсно йдемо до того. Принаймі зараз знову відкрила то почитати, бо якось туди рухаємося, в майбутнє!

Вполне возможно чувак попал в одно из возможных вариантов будушего, так что не факт что так будет

Когда прочел рассказ...был легкий шок. Почти все мысли и образы, что последенне время крутились у меня  в голове...самое интересное наблюдать, как сейчас появляются зачатки описанного будущего...

kak vse prosto i ponyatno, a samoge glavnoe legko vipolnimo nami, nugno tolko zahotet, hochu takoe buduschee, kak minimum!! 

К вам из загнивающей Кацапии уже едут миллионы ватников на пмж
Пустите?

"Голову уряду звати Кареш Пуман Арайян, якщо я не помиляюся. Він австралієць." - може хтось  знайти цю людину і розказати йому,що його чекає, щоб він був готовий???)  

Книга 'Врата будущей жизни'
Анатолий Харченко, физик

Додати коментар

Filtered HTML

  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Ви людина?
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

(c) sheremet.org 2009-2015 Powered by RuBlin Team